Pārlekt uz galveno saturu

Svinīgā ceremonijā iestādīti Saeimas simtgadei veltīti ceriņi 'Brīve'

Cerinu stadisana

Attēla autors: No DI arhīva

Par godu Saeimas simtgadei selekcionēta jauna ceriņu šķirne ‘Brīve’, un ceturtdien, 8.septembrī, šie ceriņi svinīgā ceremonijā tika iestādīti Neatkarības laukumā pie Jēkaba ielas, Rīgā.

Ceremoniju atklāja un simtgades ceriņus stādīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un 4.maija deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka. Pasākumā piedalījās arī Saeimas Prezidija locekļi, deputāti, jauniešu fotokonkursa “Sardzē par visdārgāko” uzvarētāji, kuru darbu izstāde parlamentā tika atklāta pēc ceremonijas, kā arī fotokonkursa žūrijas locekļi.

Saeimas simtgadei veltītā ceriņu šķirne ‘Brīve’ selekcionēta Dārzkopības institūtā, un to selekcionējusi institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa.

Saeimas simtgades ceriņi ‘Brīve’ simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts augstākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai. Stilizēts ceriņa zieds, ko ieskauj parlamenta izkārtojums amfiteātra formā, iekļauts arī Saeimas simtgades logo.

1.Saeima uz savu pirmo sēdi pulcējās 1922.gada 7.novembrī, un līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums jeb Satversme.

Cerini pie saeimas

Attēlā: Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, jauniešu fotokonkursa “Sardzē par visdārgāko” uzvarētāji un fotokonkursa žūrijas locekļi, Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele un Institūta vadošā pētniece Edīte Kaufmane (Fotogrāfijas autors: Saeima) 

Vairāk informācijas: https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/31363-neatkaribas-laukuma-sviniga-ceremonija-iestaditi-saeimas-simtgadei-veltitie-cerini-brive 

Pārpublicēta Saeimas Preses dienesta ziņa no 08.09.2022