Pārlekt uz galveno saturu

Par mums

attels

Mēs, Dārzkopības institūts, esam vadošais augļkopības un dārzeņkopības pētniecības centrs Baltijā. Institūts izvietots divos pētniecības centros – Dobelē un Pūrē. 

Institūts veic pētījumus molekulārajā bioloģijā, fitopatoloģijā, entomoloģijā, izstrādā un adaptē mūsdienīgas augļu un dārzeņu audzēšanas tehnoloģijas, lai sekmētu kvalitatīvas dārzaugu ražas ieguvi, kā arī veido Baltijas jūras reģionam piemērotas augļu un dārzeņu šķirnes. Mūsu zinātnieki izstrādā receptes un rada inovatīvus un augstvērtīgus augļu un dārzeņu pārstrādes produktus, kas nodrošina modernās sabiedrības prasības veselīga uztura jomā. Katru gadu pilnveidojam institūtā ražoto pārtikas produktu sortimentu, kā arī piedāvājam, mūsu izveidoto augļaugu un ceriņu šķirņu stādus līdztekus citur veidotu, Latvijas apstākļiem piemērotu šķirņu sortimentam.

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs, ciešā sadarbībā ar institūtu, iepazīstina ar selekcionāra Pētera Upīša personību un mūža veikumu, rosina sabiedrības interesi par selekciju, aktuālajiem pētījumiem un dārzkopības tradīcijām Latvijā, piedāvā kultūras un zinātnes pasākumus aktīvajā dārza sezonā.

Dārzkopības institūta ceriņu dārzs ir nozīmīgākā ceriņu apskates kolekcija Eiropā, kas katru gadu pulcē desmitiem tūkstošu apmeklētāju, lai pavasarī izrādītu košāko Dobeles rotu - ziedošo ceriņu dārzu. Maija beigās aicinām uz tradicionālo brīvdabas klasiskās mūzikas koncertu Dārzkopības institūta ceriņu dārzā un citiem muzikāliem pasākumiem.

Vasarā izgaršo gardo ogu laiku! Dārzā pieejams ap 300 saldo un skābo ķiršu šķirnes, kas introducētas no vismaz 12 dažādām valstīm. Ķiršus iespējams pašlasīt un iegādāties. Piedāvājam arī plūmes, avenes, zemenes un citus augļus un dārzeņus. 

Rudenī, septembra pēdējā piektdienā, aicinām tikties Zinātnieku nakts pasākumos gan Dobelē, gan Pūrē. Bumbieru un ābolu laikā, oktobra pirmajā sestdienā, svinam Dobeles tradicionālos Ābolu svētkus dārzā, kur tiek audzētas vairāk nekā 1000 dažādas ābeļu šķirnes.

Mūsu stādaudzētavā ir pieejami ap 40 dažādu ceriņu šķirņu, desmitiem ābeļu, plūmju, ķiršu, ogaugu un vēl citu augļaugu šķirņu stādi.

Dārzkopības institūta veikaliņā var iegādāties sezonas ogas, augļus, dārzeņus un no tiem gatavotos produktus – gardas sulas, sīrupus, sukādes un citus labumus, kā arī dažādu garšu saldējumus.

"Dobeles ceriņi" ir mūsu komerciālās platformas zīmols, kas piedāvā labāko no labākā, ko var iepazīt un iegādāties Dārzkopības institūtā. Šajā interneta vietnē varat iepazīties ar Dārzkopības institūta piedāvājumu, virtuāli apmeklēt ceriņu dārzu, iepazīties ar Pētera Upīša Dārzkopības muzeja piedāvājumu, noklausīties viņa selekcionēto ceriņu šķirņu nosaukumu stāstus, kā arī iegādāties Dārzkopības institūtā ražotos gardumus, augu šķirņu stādus un jaunākās grāmatas augļkopībā.

+371 28001199,
dobelescerini@gmail.com