Pārlekt uz galveno saturu

CERIŅU SVĒTKI

Dobeles Ceriņos ir iespēja ne tikai apskatīt plašās ceriņu šķirņu kolekcijas, bet arī apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Pēteris Upītis bija liels mākslas un klasiskās mūzikas cienītājs, tādēļ Dobeles Ceriņos izsenis viesojas dažādi mūziķi un mākslinieki, piepildot košo dārzu ar mūzikas skaņām. Bieži viesi bija vīru kora “Tēvzeme” dziedātāji, kuri ne tikai palīdzēja Upītim dārza darbos, bet viesošanās reizēs sniedza koncertus. Upīša iedibinātā tradīcija - pieskandināt ceriņu dārzu ar augstas raudzes mūziku - turpinās arī mūsdienās.
Katru gadu, maija pēdējā nedēļā, noris Dobeles Ceriņu svētki. Šajā laika Dobeles iedzīvotājiem un tās visiem ir iespēja baudīt ceriņu ziedēšanas kulmināciju, Dobeles novada svētkus un kopā būšanas prieku.

1995. gadā, pēc Imanta Ziedoņa iniciatīvas, vēl vecajā ceriņu dārzā notika Maijas Kalnciemas klavesīna koncerts, taču klasiskās mūzikas koncertu rīkošanas ideja dzima 2001. gada ziemas vakarā. 2002. gada 25. maijā skanēja pirmais koncerts ar Latvijas Nacionālās operas solistu, piecu tenoru – Kārļa Zariņa, Jāņa Sproģa, Guntara Ruņģa, Miervalda Jenča, Naura Puntuļa un Dobeles rajona skolotāju kora “Sidrabe” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis), - piedalīšanos. 2019. gadā klasiskās mūzikas koncerts Dobeles Ceriņos skanēja jau 18. reizi. Dobeles Ceriņi ir pazīstami ne tikai kā tradicionālā klasiskās mūzikas koncerta mājvieta, bet katru gadu arī pulcē gleznotājus uz mākslas plenēru, dažāda vecuma apmeklētājus uz koncertiem, izrādēm un svētkiem.

 

ŠEIT IR JĀVEIDO RETROSPEKCIJA - KATRA GADA ATSKATA MATERIĀLI, BILDES UTML. KĀ ŠO RISINĀM? (https://www.darzkopibasinstituts.lv/lv/abelu-stasti/ )