Skip to main content

Par mums

attels

Mēs, Dārzkopības institūts, esam vadošais dārzeņkopības un augļkopības pētniecības centrs Latvijā un "Dobeles ceriņi" ir mūsu komerciālās platformas zīmols, kas piedāvā labāko no labākā, ko var iepazīt un iegādāties Dārzkopības institūtā. 

Institūts veic pētījumus molekulārajā bioloģijā, fitopatoloģijā, par kaitēkļiem un mūsdienīgu augļaugu agrotehniku, lai sekmētu kvalitatīvākas augļu ražas, kā arī veido Baltijas jūras reģionam piemērotas šķirnes. Mūsu zinātnieki izstrādā receptes un rada inovatīvus augļu un dārzeņu produktus, pārstrādes un uzglabāšanas tehnoloģijas. Katru gadu pilnveidojam savu ražoto pārtikas produktu sortimentu, tā arī komercaudzēšanai piedāvājam, augļaugu un ceriņu šķirnes. 

Mūsu dārzs katru gadu pulcē desmitiem tūkstošu apmeklētāju, lai maija beigās izrādītu košāko Dobeles rotu - ziedošo ceriņu dārzu, savukārt vasaras sākumā - ziedoni ābeļdārzā, jūlijā - dotos gardo ķiršu dārzā un sagaidītu rudeni ar sulīgiem un kraukšķīgiem āboliem. 

Šajā interneta vietnē varat iepazīties ar Dārzkopības institūta piedāvājumu visos gadalaikos, virtuāli apmeklēt ceriņu dārzu, iepazīties ar dārzkopja Pētera Upīša atstāto mantojumu, noklausīties viņa selekcionēto ceriņu šķirņu nosaukumu stāstus, kā arī iegādāties Dārzkopības institūtā ražotos gardumusaugu šķirņu stādus un vadošo pētnieku grāmatas!

Dārzkopības institūta apmeklētāju centra tālr. nr.  +371 29196201, dobelescerini@gmail.com