Skip to main content

Sākas ceriņu ziedēšanas laiks

Esibas prieks

Image author: No DI arhīva

Dobelē ir sens ticējums, ka, neraugoties uz laika apstākļiem, ceriņu ziedēšanas laiks Baltijā lielākajā ceriņu dārzā sākas tā izveidotāja Pētera Upīša dzimšanas dienā – 19. maijā. Par tradīciju kļuvis arī ceriņu festivāls, kas šoreiz dažādos pasākumos ceriņu mīļotājus pulcēs visa mēneša garumā.

Īsti pavasarīgs siltums šogad kavējas, tomēr dārzkopja Pētera Upīša izveidotajā dārzā Dobelē ceriņi jau iekrāsojušies baltos un dažādu nokrāsu violetos toņos. Pētera Upīša Dārzkopības muzeja vadītāja Inese Šinta vedināja tālāk pa izveidotajām taciņām, jo plašajā 4,5 hektāru ceriņu dārzā noteikti esot jābūt kādam kaut nedaudz izplaukušam ceriņu ziedam.

Inese Šinta skaidroja: "Mums Dobelē valda tāds ticējums, ka ceriņi sāk ziedēt Pētera Upīša dzimšanas dienā – 19. maijā. Šajā gadā pavasaris ir gauss. Pavasaris nāk lēni, un ceriņi plaukst lēni, bet agrākā Upīša šķirne "Esības prieks" jau raisa ziedus. Tā kā var teikt, ka ticējums ir piepildījies."

Pētera Upīša dārza mantinieks ir Dārzkopības institūts, kurš turpina Upīša iesākto. Pašreiz dārzā ir 245 šķirņu ceriņi, bet joprojām saglabājušās arī 72 Pētera Upīša ceriņu šķirnes vai hibrīdi.

Pilnu ierakstu klausieties un lasiet Sandras Leitānes, ReTV ierakstā šeit.

Vairāk informācijas par ceriņu dārza apmeklējuma cenām un piedāvājumu šajā saitē.

Attēlā: P. Upīša selekcionētā šķirne 'Esības prieks'

Teksts: pārpublicēts no LSM.lv