Pārlekt uz galveno saturu
Mājas plūme 'Edinburgas Hercogs'

Mājas plūme (Prunus domestica) 'Edinburgas Hercogs'

Augļi ienākas augusta 3., septembra 1.dekādē, palieli vai lieli (atkarībā no ražas lieluma), apaļi vai ovāli, miza bieza, stingra, pamatkrāsa tumši sarkani violeta, ar dzelteniem punktiem, apsarme zilgana. Mīkstums zaļgani dzeltens, pastingrs (gataviem augļiem mīksts), sulīgs, saldskābs, kauliņš vidēji liels.

Labi attīstītiem, normētiem un pilnīgi gataviem augļiem kauliņš no mīkstuma atdalās viegli, garša laba. Nenormējot garša vidēja, kauliņš turas cieši pie mīkstuma. Augļi kokā noturīgi, ļoti pūst.
Zied agri vai vidēji agri, izteikti pašauglīga, kas rada problēmas ar pārbagātu un periodisku ražu. Lai iegūtu normālas kvalitātes augļus, tie noteikti jānormē. Labi apputeksnē citas agri ziedošas šķirnes. Ražot sāk agri. Ziedpumpuri pēc atkušņiem bieži izsalst.

Koks liela auguma, jaunkoki veido ļoti stāvus un garus dzinumus, kas sākotnēji jāatliec un jāīsina. Arī ražojošiem kokiem garie dzinumi vienmēr jāapgriež. Ja dzinumus neīsina, veidojas nokarenas virtenes ar sīkiem, zemas kvalitātes augļiem, kas ļoti stipri pūst. Koka ziemcietība vidēji laba, to ļoti ietekmē ražas lielums. 
 

15,00 €