Pārlekt uz galveno saturu

'Perdrigon'

'Pedrigon'

sin. 'Blue Perdrigon', 'Ļeņingradskaja Siņaja', 'Blaue Fasanen Pflaume'

Augļi ienākas septembra 2. līdz 3.dekādē, labi turas kokā, nebirst, lietainā laikā plaisā, neizretināti un blīvāk augošie augļi pūst. Augļi pamazi, mazākas ražas gados – vidēji; ieapaļi vai ovāli. Miza plāna, skābena, pamatkrāsa tumši zilganvioleta, apsarme gaiši pelēka, mīkstums zaļgandzeltens, nesaturīgs, sulīgs ar stipri viduvēju garšu. Kauliņš liels, gataviem, lieliem augļiem labi atdalās no mīkstuma.

Zied vidēji vēlu, ziedpumpuri ziemcietīgi, pašauglīga, ļoti laba citu plūmju šķirņu apputeksnētāja. Ziedpumpuri izvietoti galvenokārt uz vecākiem augļzariem. Pārbagātas ražas jānormē, lai mazinātu periodiskumu.

Koks vidēja auguma, jaunkokiem augums liels, un vainags šauri konisks, bet uzsākot bagātīgi ražot, augšana apsīkst, raža to izliec plašumā. Augsnes izvēlē ļoti pieticīgs. Ražot sāk vidēji agri. Kokam ļoti laba ziemcietība.

Kokus labi var izmantot kā stumbrveidotāju deserta mājas plūmju šķirnēm ar zemāku ziemcietību, aprikozēm, kā arī plūmju audzēšanai ne tik labvēlīgos augšanas apstākļos.

Iegādāties stādus!