Pārlekt uz galveno saturu

'Komēta'

'Kometa'

sin. 'Kubanskaja Kometa'

Augļi ienākas jūlija 3., augusta 1.dekādē, ienākas pakāpeniski, jāvāc atkārtoti. Bagātīgas ražas gados, lai saglabātu augļu kvalitāti, augļaizmetņi jānormē. Vācot tikko krāsoties sākušu augļus, tie labi nokrāsosies, bet garšas īpašības nebūs tik labas. Transportējot ļoti izturīgi. Ilgstošā lietus periodā gatavie augļi sāk plaisāt.

Augļi plati olveida, koši sarkani, vēlāk tumši aveņsarkana virskrāsa ar maigu apsarmi. Mīkstums dzeltens, ļoti gataviem augļiem pie miziņas sārts, šķiedrains, saldskābs ar vāju aromātu, labu garšu. Kauliņš atdalās vidēji labi, gataviem augļiem labi, tā viena mala ar mīkstumu ilgāk saistīta.

Zied agri, pašneauglīga, bet labi apputeksnējas ar citām diploīdajām šķirnēm.

Koks vidēja auguma, ar plakani ieapaļu, vidēji biezu vainagu, slimībizturīgs, ātrražīgs – sāk ražot 3. gadā pēc iestādīšanas, ražo bagātīgi uz pušķzariem, gariem augļzariem, kā arī uz veģetatīvajiem dzinumiem.

Ražojošiem kokiem atjaunojošā apgriešana jāveic obligāti, lai nodrošinātu koku ziemcietību un uzlabotu augļu kvalitāti. Pēc apgriešanas vainags ļoti labi atjaunojas. Neatjaunots koks priekšlaicīgi noveco un bargāka sala ziemā aiziet bojā.